چهارشنبه ۳۰ آذر ۱۳۸۴

سلام...هر چند ميدونم بی سلام عزيزم

arezoomeh.JPG

قبل از هر چيز اميدوارم شب يلدا بهتون خوش بگذره و حالی به هولی باشه واسه همتون.

بخش پزشکی سلامت: برای حفظ سلامت خود از خوردن هندونه و اجيل زياد خودداری کنين(اگه جايی مهمونين اين نکته برای سلامتی قلب ميزبان هم مهمه)

christmas5.jpg

بعد از شب يلدا ميرسيم به کريسمس و سال نو ميلادی که اونم اول از همه به دوستای ارمنی و مسيحی مون تبريک ميگم و به همه شما که مياين وبلاگم.ايشالا ۲۰۰۵ واسه همه خوب بوده باشه و با خوبی و خوشی ۲۰۰۶ رو هم شروع کنين...بقيه چيزا هم همونايی که تو تلويزيون اينا ميگن.

خب ديگه تبريک اينا بسه و به قول يارو از تعارف کم کنيم و به مبلغ افزاييم که سخن دوست خوش تر است که همون منصور خودمون هستش..اول يه عکس جديد و يه عکس قديمی از منصور که خيلی قشنگه...حالشو ببرين به جون من دعا کنين

mansour-new.jpg 

mansour-lineshirt.jpg 

خب حالا ميرسيم به کنسرتهای منصور عزيز که از جمعه این هفته در امستردام شروع ميشه...پوستر های اين کنسرتها به همراه ساير اطلاعات مربوطه رو براتون ميذارم که از همه چی اطلاع داشته باشين.

منصور و معين ، با هم و در کنار هم

index.jpg

Mansour & Moein (23 Dec in Amsterdam

Mansour (24 Dec in Keil

Mansour & Moein (25 Dec in Koln

Mansour (26 Dec in Berlin

Mansour & Moein (28 Dec in Birmingham

Mansour & Moein (1 Jan 2006 in London

 << برای ديدن ساير برنامه های تور کنسرت های منصور اينجا کليک کنيد >>

---------------------------------

GhayegheKaghazi-Cover4.jpg

خب حالا ميخوام راجع به قايق کاغذی براتون حرف بزنم.اخه ميدونين معمولا سی دی Mp3 منصور رو استريو هستش و هميشه رو  Random ميذارم و ميگوشم اما چند روز پيش يکی از دوستام ازم خواست البوم قايق کاغذی رو واسش رو کاست ضبط کنم بعد منم همينطور که داشت کاست ظبط ميشد يه هو به فکرم زد که اين بار در مورد قايق کاغذی بنويسم.اخه هر چی باشه من بعد از البوم زندگی بيشترين خاطراتم رو با همين قايق کاغذی دارم... البته قصد تحليل و نقد اهنگها رو ندارما.چون راستش من زياد تو اين زمينه تخصص ندارم.اگه به اين بحثها علاقه مندين پيشنهاد ميکنم ارشيو وبلاگهای Mansour Star و Fararitive رو ببينين چون من کار محمد و سيامک رو خيلی قبول دارم ولی متاسفانه الان هيچکدومشون فعلا وبلاگ نميونيسن (البته وبلاگ Fararitive توسط نازنين اپديت ميشه)

old2.JPG

تقريبا به باور همه استارت مجدد و طوفانی منصور با البوم فقط بخاطر تو بود.که منصور خودش اهنگسازی بعضی از اهنگها رو عهده گرفت اما من ميگم برای اين استارت طوفانی بايذ از قبل رعد و برقی چيزی باشه که البوم قايق کاغذی همين رعد و برق هستش.خيلی ها البوم های منصور رو به دو ذسته تقسيم ميکنن چهار البوم اول که تقريبا تم ملايم و ارومی دارن و چهار البوم بعدی که همگی فضايی شاد و پر هيجان دارن که البته البوم به البوم هم به اين هيجان اضافه شده...در هر صورت قصدم از گفتن اين حرفها اين بود که بگم به نظر من البوم قايق کاغذی چندان هم اروم و ملايم نيست. به غير از اهنگهای عطر گل يخ و بهار اومد که در اخر البوم هست بقيه اهنگها فضايی تکنو و ترنس دارن البته چشم سيات هم که شش و هشت هستش.به هر حال حالا اهنگها رو تک به تک هم يه مروری بکنيم و نکته هايی هم راجع بهشون بهتون بگم که حتما واستون جالبه.

Mansour4.jpg

اولين اهنگ البوم، يادتو هستش...نکته جالب اينکه خيلی ها اين اهنگ رو به اسم آينه يا فرياد (وقتی آينه تو رو فرياد ميزنه) و يا اسمهای ديگه ميشناسن اما اسم اصلی يادتو هستش.شاعر اين ترانه خانم ناهيد ميربها هستش.اسم اين خانم رو من در کاور يا ويدئو هيچ خواننده ديگه ای نديدم اما انصافا اين شعر يادتو که برای منصور گفته خيلی قشنگه.احتمالا اين شعر رو هم اختصاصی برای منصور گفته چون اين شعر تمام احساس و بغض صدای منصور رو بيان کرده.آهنگساز اين کار هم سياوش قميشی هستش که ديگه دور همه مسائل هيچکی نميتونه تبحر در اهنگسازی سياوش رو انکار کنه.خوشبختانه کارهايی رو هم که برا منصور ساخته همگی زيبا بوده و همه ما با اونا خاطره داريم.تنظيم اين اهنگ رو هم ديويد بتسامو کرده..قبل از اين اهنگ هم اگه اشتباه نکنم دو اهنگ ديگه برا منصور تنظيم کرده بود.(سکوت شکسته و آغوش تو)

Mansour10.jpg

ديگه در مورد ويدئو اين اهنگ هم بگم که خيلی قشنگ و جالبه...يعنی يه جورايی منصور اين ويدئو رو به مادرش تقديم کرده و خواسته يه جورايی از مادرش قدردانی کنه اول ويدئو از چاپخونه مجله جوانان شروع ميشه که يه پسر سياهپوست داره صفحه ها رو جمع ميکنه.تيتر مجله هم اين هستش : ((موفقيت يک دختر ايرانی به نام شادی شيرازی در رشته عکاسی و ژورناليسم از دانشگاه يو سی ال ای امريکا باعث سربلندی جامعه ايرانی در غربت شد.))خود ويدئو رو که حتما ديدين منصور داره ميخونه و يه خانمی با دوربين عکاسی از تو هليکوپتر از منصور عکس ميگيره و اينا...صحنه های ديگه اين ويدئو هم منصور سوار موتور هستش و داره تو بيابانهای امريکا واسه خودش رالی برگزار ميکنه.خلاصه ويدئوش که خيلی قشنگه از اون شاهکارهای منصور و کوجی هستش که تا هميشه ميمونه.بعد در مورد همين مدل ودختری که تو ويدئو هستش من اولش نميدونستم که منصور اين ويدئو رو واسه مادرش ساخته بلکه فکر ميکردم اسم همين دختره شادی شيرازی هستش...خلاصه سارا برام توضيح داد که شادی شيرازی در اصل مامان منصور هستش و اون مدل هم فقط در نقش شادی شيرازی و يه عکاس ظاهر شده...يه نکته جالب ديگه همين ويدئو که من خيلی باهاش حال ميکنم در مورد همين جوانان هستش که صفحه مربوط به رمان آبی عشق رو هی نشون ميده..فکر کنم يا کوجی استقلاليه يا منصور يا شايدم از جوانان پورسانت گرفتن.ديگه همينا بود راجع به ياد تو...اينم يه والپیپر از خودم در ارتباط با ياد تو و قايق کاغذی

wallpaper14.jpg 

 بقيه اهنگها و موردهای ديگه باشه واسه اپ بعدی...اگه زياد بنويسم خسته کننده ميشه نميخونين.

                                                                        پس فعلا بای بای 03.gif07.gif23.gif

/ 16 نظر / 41 بازدید
نمایش نظرات قبلی
زهره

و البته بد نیست که بگم خود ترانه قایق کاغذی باز خوانی یه ترانه قبل از انقلاب هست که توسط "منصور" عزیز صورت گرفته. و البته سال گذشته هم یه خواننده مجاز داخلی به اسم مجید به طور کاملا" شرعی!! و حلال !!! این ترانه رو خونده ! و مثل اینکه قرار بوده که اسم آلبوم هم همین باشه.اون موقع ها که این طور میگفتن؛ من که خوشبختانه نشنیدمش حالا نمیدونم زبونم لال شماها شنیدین یا نه ؟ولی بد نیست که بگم اجرای اولیه این آهنک توسط ابی لیتزر صورت گرفته که به دلیل شباهت صداش به لیتزر ، خواننده غربی به این اسم شهرت پیدا کرده بود. و خود ترانه هم از سروده های آقای داوود افشاری فرکی هست که ایشون هم گویا الآن آزاده محسوب میشن (: چون پس از حضور در جبهه چند سالی هم اسیر رژیم منحل شده و به ذلت کشیده شده ی ( آخیش ... ) سابق عراق بودن./ فعلا حرفی نیست ... بای.

Kianoush

Agar ta be haal barayeh MansourTV Award ray nadadin, hamin emrooz in karo bokonin ke vaghtesh dareh tamom mishe! Va Montazer aks va film hayeh estesnaayi az concert Amesterdam bashid

مجید آبی دل

سلام رامين خان: اميدوارم خوب و خوش باشي... قهرماني استقلال درنيم فصل مبارك باد... اميدوارم كه اين قهرماني تاپايان فصل تداوم داشته باشد و استقلال به حق خود درليگ برتر پس از 4 بار قرارداشتن دركورس قهرماني برسد.... به اميداينكه سال ديگر تيم محبوب خودرا درجام باشگاههاي آسياتشويق كنيم. من مدتي نبودم و مدتي هم كامپيوترم مشكل داشت و همه آفهاي دوستان ازبين رفته است ولي آف دوبار اخيرشمارادريافت كردم و درجواب هم پيام داده ام . گفته بودم كه معمولا وبلاگ شما رانميتوانم براحتي بياورم ولي اين باراگرموفق شوم خوشحال ميشوم و همين پيام راميدهم... آبي دل باشي و خدانگهدار.

s.........

هر جوری که فکر کنی باهاتم.راضی به رضای اون چشاتم.خوش صورت و خوش نقش و نگاری.غم وغصه ای نيست تا منو داری.

arezoo

منصور جان اهنگات خيلی خوشگله اما ...اما اگه توی اهنگ های غمگين بيش تر شرکت کنی خيلی بيشتر بهت می ايد دوستدارت ارزو از ديار غربت

arezoo

من از ديار غربت دلم مي خواد بمونم فقط به يادت چون خيلي خاطرتو خيلي مي خوام مواظب خودت و صدات باش

بهقيشرس۸۸۸۹٬هدذخط.قع

firdavs

Salom bahamai khaqhoi ironi man mukhlisi mansour hastam ba man sudi yki bud mahkul hast . MANSOUR AND FIRDAVS